Teknik Destek

Yerel Uzak Ağ

Bilgi Güvenliği

Depolama ,Yedekleme

Sanallaştırma

E-Posta

Web Hizmetleri

HP Çözüm Ortağı

Ses ve Görüntü

 

 

 

ÇÖZÜMLER > WEB HİZMETLERİ

Metropol, tasarımları oluştururken vizyonunuzu en iyi şekilde internete taşıyacak, kullanıcıların devamlı ziyaret etmek isteyecekleri görsel ve işlevsel açıdan kusursuz siteler oluşturur.

Web tasarım, profesyonellik ister. Metropol tasarımı belirlerken güncelliğini yitirmeyecek, son teknolojiyi takip eden tasarımlar yapar. Tasarım belirlenirken sitenin amaç ve hedefleri de belirlenir. Hedef kitleye hitap edecek kullanıcı dostu bir ara yüz hazırlanır. Sayfaların hızlı açılabilmesi için grafik boyutlarına dikkat edilir. Bir web sitesi, şirketin kurumsallığını, imajını ve vizyonunu ön plana çıkarmalıdır. Metropol, bu gibi birçok kritik teknik ayrıntıları düşünerek, sektöründe rekabet edebilecek kullanışlı tasarımı olan zengin web siteleri hazırlamaktadır.

 İŞ AKIŞ SÜRECİ

  1. Müşteri  tasarım talebinde bulunur.
  2. gerekli ön çalışma tarafımızdan yapılır ve teklifi hazırlanır.
  3. Teklif üzerinde karşılıklı mutabakat yapılır.
  4. Teklifte verilen süre içerisinde proje  tamamlanır.
  5. Site / Hosting / Şifreler teslim edilir.

Hazırlanacak bir web sitesinin maliyetleri nedir?

Bu tamamen sizin taleplerinize bağlıdır. Bir web sitesinin yayını için üç bileşenin tamamlanması gerekmektedir. 1.olarak alan adı (firmamadı.com şeklinde isim ) hakkının kiralanmasıdır. Firma adına alınacak bir isim hakkı yıllık 15 $dır. 2. olarak alan adı barındırma ki bu 3. olarak tanımlanacak olan tasarım ile doğrudan ilişkisi vardır. Burada fiyat aralığı 50 $ ile 300 $ dır. 3.olarak tasarım sizinle birlikte kararlaştıracağımız ihtiyaçlara göre oluşturulacaktır. Buradaki fiyatlandırma bizim için personel/saat olarak belirlenmektedir.

Bu tür web sitesi oluşturulurken gizli maliyetler var mıdır?

Yapılacak görüşme neticesinde, belirlenen ihtiyaçlar dahilinde herhangi bir bedel oluşması söz konusu değildir. Ayrıca iyi niyet çerçevesi ve hizmetin devamlılığı açısından oluşabilecek bazı ek maliyetler müşteriye yansıtılmamaktadır.

Ben kendi alan adıma sahip olacak mıyım?

Bu sorunun cevabı sadece bize özel değildir. Herhangi bir firmadan Internet çözümlerine yönelik hizmet almadan önce bazı adımları kontrol etmeniz mutlaka gereklidir. Firmamız size üç adımdan oluşan hizmetin tamamını sunabilmektedir. Her bir adım için farklı işlemler yapılmaktadır. Bunları söyle açıklayabiliriz.

Alan Adı (Domain name); Bu işlem biz ve bizim gibi bir çok firma için sadece aracılık hizmetini içermektedir. Yapmanız gereken tüm kontrolün sizde olmasını sağlamak ve belli bir süre için bazı işlemlere bizi yetkili kılmanızdır.
Barındırma (Hosting); Bu hizmet 1 yıllık olarak yapılmaktadır ve sorumluluğun tamamı firmamıza aittir. Belirlenen dönem içerisinde hizmet akdinin sona erdirilmesi ve/veya başka bir barındırma hizmeti veren firmaya yönlendirilmesi tamamen alan adına sahip olmanıza bağlıdır. Biz 30 gün geri ödemesi garantisi vermekteyiz.
Tasarım (Design); Bu hizmet süre ile tanımlı değildir. Tasarımı yapılan bir site tamamen size aittir. Değişiklik talepleri de 1 ay içersinde ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Müşterilerim web sayfası üzerinden benimle temas kurabilir mi?

Evet. Hazırlanacak web sayfası üzerinden müşterileriniz size e-posta aracılığı ile ulaşabilecekleri gibi bu bilgiler istenmesi halinde bir veritabanı uygulaması ile de saklanabilecektir.

Eğer gelecekte sitemi geliştirmek istersem ne olacak?

Tasarlanan bir web sitesi öncelikle sizin kurumsal kimliğinizi ifade etmektedir. Hazırlanacak web sitesi için tüm bilgilerin tam olarak toplanmış olması şarttır. Eğer bu gerçekleşmiş ve hazır ise tasarım doğru olacaktır. Dolayısı ile bunun üzerine yapılacak geliştirme çalışmaları da başarılı olacaktır. Ayrıca bir web sitesinin e-katalog olarak adlandırdığımız bölümleri tamamen farklı bir yapı oluşturmaktadır. Burada hedef değişen ve gelişen müşteri profiline göre kendini tekrarlamayan öğeler içermelidir.

 

Metropol İnş. San. ve Tic. A.Ş.
Nişantaşı Mh. Kemerli Cd. Kemerli İş Merkezi A Blok
No: 9/807 Selçuklu, KONYA / TÜRKİYE +90 332 407 00 00

En iyi görüntü
Internet Explorer 7 + / Firefox